Akcesoria bambusowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

Ekologiczne akcesoria z bambusa

Każdy komu zależy na losie naszej planety, powinien zacząć wprowadzać do swojego życia akcesoria bambusowe. Bambus jest rośliną, która w deszczowe dni potrafi urosnąć nawet do 1m dziennie, jest to o wiele szybciej niż np. bawełna. Czyni ją to idealną pod ekologiczne uprawy. Dodatkowo, drzewo to charakteryzuje się wysokimi właściwościami antybakteryjnymi oraz antygrzybicznymi. Dzięki temu do jego uprawy nie są potrzebne żadne chemiczne opryski oraz dobrze się sprawdza w przemyśle spożywczym. Bambus jest także kompostowalną rośliną oraz w pełni przyjazną dla środowiska.

Czytaj więcej

Chcąc ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci, drzewo to będzie dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Jego stosunkowo mała waga oraz duża wytrzymałość sprawia, że produkty z niego wykonane są wygodne w użytkowaniu i bardzo podręczne. Najpopularniejszymi rzeczami wykonanymi z tego drzewa będą:

  • Sztućce bambusowe
  • Bambusowe szczoteczki do zębów
  • Bambusowe pałeczki do sushi
  • Słomki bambusowe
  • Bambusowe termosy i kubki
  • Patyczki do uszu z bambusa

Bambus a środowisko

Po odpowiedniej obróbce bambusa możemy z niego uzyskać celulozę bambusową, z której można produkować np. papier toaletowy, ręczniki, ściereczki. Warto także dodać, że celuloza bambusowa jest prawdziwym ekologicznym materiałem przyszłości. Jej uprawy mogą przyczynić się znacznie do spadku niszczenia środowiska, roślinności i nie zabierania przy tym pożywienia zwierzętom jak np. pandy. Roślina ta ze względu na optymalnie panujące warunki najczęściej uprawiania jest w Chinach. Produkty sprzedawane przez nas pochodzą tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i odpowiedzialnych plantacji. Wybierając je, przyczyniasz się do ratowania środowiska.

Z ciekawostek napomnimy, że na jednej roślinie bambusa rekordowo może znajdować się do 100 tysięcy liści. Są to rekordowe liczby wśród drzew. Z jego liści można także parzyć herbatę. Herbata zrobiona z liści tej właśnie rośliny ma działanie oczyszczające i wzmacniające oraz korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Bambus idealnie się także sprawdza w przemyśle produkcyjnym, meblarskim, dekoracyjnym. Koszt budowy bambusowej chatki to około 10000 złotych. Z jego łodyg są robione rzeczy jak np. miski, talerze, okulary, rowery, garnki, meble, podstawki i wiele innych. Niewątpliwie jednak wciąż do najpopularniejszego produktu zaliczyć możemy zwykłe pałeczki do Sushi 😊

Sztućce bambusowe

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, czy jest to roślina dla Was, to śmiało możemy stwierdzić, że znajdzie się przynajmniej jedna rzecz albo korzyść z tej rośliny, która znajdzie u Was zastosowanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szczególnie polecamy zestaw sztućców bambusowych. Jest to niewątpliwy hit tego sezonu.