Ekologiczne torby i worki na zakupy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Ekologiczne torby i siatki na zakupy

Ekologiczne torby i worki na zakupy to gama produktów, których popularność stale rośnie. Jest to coś, co nas bardzo cieszy, ponieważ każdego dnia robiąc zakupy w sklepach, generujemy setki tysięcy zbędnych plastikowych toreb. Szacuje się, że od 5 do 12 milionów ton plastiku trafia co roku do oceanów. Ma to niezwykle negatywny wpływ na nasze środowisko, z czego powinniśmy zdawać sobie sprawę. Chcąc zmienić nasze nawyki i dołożyć cegiełkę do ratowania naszego środowiska polecamy, zamiast nich użyć właśnie ekologiczne torby na zakupy.

Czytaj więcej

Na początku słów kilka na temat produktu, jakim jest eko torba na zakupy. Są to w głównej mierze produkty wykonane z organicznej niebielonej bawełny, lnu bądź flaneli. Taka eko torba jest w pełni przyjazna środowisku oraz podatna na recykling. Jest to niezwykle ważne, jeśli przy wyborze kierujemy się dobrem naszego środowiska. Po jej zużyciu możemy ją bezpiecznie zutylizować np. w kompostowniku, bez negatywnego wpływu na środowisko. Nasze  ekologiczne torby na zakupy to także świetny pomysł na prezent.

Torby na pieczywo

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest również torba na pieczywo, która pozwoli nam przechowywać mączne wyroby, zapobiegając ich zeschnięciu. Kiedy się ubrudzi, możemy ją po prostu wygodnie wyprać w pralce. Jest to bardzo wygodne i ekologiczne. Nasi klienci wybierają coraz częściej właśnie taki worek na chleb, zamiast chlebaka. Jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, co jest niewątpliwie dużym atutem. Woreczek na chleb może występować w także mniejszej wersji. Wtedy nada się nawet do przechowywania kanapek.

Siatki na warzywa i owoce

Kolejne rozwiązanie to ekologiczne siatki na warzywa i siatki na owoce. Są one najczęściej uszyte z organicznej, przyjaznej dla środowiska bawełny. Świetnie się sprawdzą jako siatki na zakupy w marketach samoobsługowych, z racji ich półprzezroczystej struktury. Przechowywane w nich produkty będą miały przewiew, dzięki czemu nie będą gniły. Są one bardzo lekkie w transporcie, więc możemy je zawsze mieć przy sobie. Z kolei siatka na zakupy PRL czy siatka paryżanka to ciekawe wariacje tych produktów. Będą idealnym wyborem dla osób, które chcą sięgnąć po dobry styl retro. Produkty przechowywana w naszych siatkach na owoce i siatkach na warzywa bardzo ładnie prezentują się na kuchennych półkach.

Materiały, z których są wykonane nasze worki na zakupy, można prać ręcznie bądź w pralce. W przypadku prania w pralce nie zaleca się używania wysokich temperatur. Wtedy możemy mieć pewność, że nasze eko torby nie spotka nic złego. Z pewnością możliwość prania jest dla każdego dużym ułatwieniem. Ważne jest także to, że oferowane przez rzeczy po prostu ładnie wyglądają. Nie jest to tak istotne, jak dbanie o środowisko, ale na pewno ma też to jakieś znaczenie. Nasze ekologiczne torby na zakupy polecamy każdemu 😊