Zadzwoń do nas: +48 515 197 500

30 dni na zwrot towaru

Darmowa dostawa od 200 zł

5 sposobów na zmniejszenie ilości generowanych śmieci

Codziennie życie oferuje bardzo wiele możliwości na wdrożenie stylu Zero Waste. Poniżej chcielibyśmy przytoczyć Wam kilka z nich. Mamy także nadzieję, że znajdziecie tu coś, co pozwoli Wam faktycznie na zmniejszenie ilości generowanych śmieci.

Zarejestruj się w bibliotece

Czy to nie oczywiste, prawda? Niestety wiele osób kupuje każdą książkę, która wpadnie im w oko. Niekiedy po przeczytaniu kilkunastu stron, często okazuje się, że nie mają czasu na jej przeczytanie bądź po prostu książka jest słaba. Ilość niepotrzebnych książek w domu się powiększa wraz z przeznaczoną na nie ilością pieniędzy. Jeśli chcesz coś przeczytać, najlepiej wypożycz to z biblioteki bądź pożycz od kogoś. Wiele książek ma także dostępne w internecie kilkanaście pierwszych stron za darmo, tak aby można było je przetestować. A jeśli książka faktycznie Ci się spodoba i stwierdzisz, że chcesz mieć jej kopię, to dopiero wtedy ją kup. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z czytników ebooków.

Kupuj owoce i warzywa bez jednorazowych opakowań

Supermarkety odpowiadają za generowanie największej ilości jednorazowych opakowań. Więc, zamiast iść do marketu, możesz po prostu udać się na targ, który najczęściej pozwala na zakup warzyw i owoców luzem oraz o lepszej jakości. Podczas gdy mówimy o warzywach, polecamy także jeść ich więcej, a mniej paczkowanego przetworzonego jedzenia! Twoje ciało oraz środowisko na pewno Ci się kiedyś za to odwdzięczy.

Kupuj produkty z drugiej ręki

Zawsze, kiedy masz zamiar kupić coś do domu, to zastanów się, czy na pewno potrzebujesz tej rzeczy nowej. W dzisiejszych czasach wystarczy kilka kliknięć w internecie, aby zapoznać się z ofertą osób mieszkających wokół nas i chcących sprzedać coś, co nie jest już im potrzebne. Zaczynając od książek, płyt, mebli a kończąc na sprzęcie RTV czy AGD. Tak samo działa to w drugą stronę. Jeśli masz coś, czego już nie potrzebujesz, a jest to sprawne, nie wyrzucaj tego. Wystaw to na lokalny portal ogłoszeniowy. Pomijając potencjalne zyski finansowe, przysłużysz się środowisku.

Zaopatrz się w bambusowe szczoteczki do zębów

Dlaczego używamy plastikowych szczoteczek do zębów, które generują tylko niepotrzebne odpady? Bambusowe szczoteczki do zębów są w pełni biodegradowalne i bardzo łatwo dostępne! Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwoli każdemu dopasować coś do siebie. Oprócz tego mogą być one nasycone węglem aktywnym, co ułatwi nam utrzymanie naszych zębów idealnie białych.

Noś przy sobie własną torbę na zakupy

Tutaj ogranicza nas tylko własna wyobraźnia, bo opcji mamy naprawdę dużo. Zaczynając od kupienia gotowych materiałowych toreb wielokrotnego użytku, po ich własne uszycie. Możemy także np. ze starych zasłonek uszyć małe siatki na warzywa i owoce. To naprawdę proste.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 200 zł

30 dni na zwrot

Masz 30 dni na zwrot lub wymianę

Gwarancja satysfakcji

Najwyższej jakości asortyment

Bezpieczne płatności

Przelewy24 / Blik / Stripe