Opublikowano Dodaj komentarz

6 powodów, dla których warto zamienić plastikowe słomki na słomki wielokrotnego użytku

Nie ma nic przyjemniejszego, niż w upalny letni dzień uraczyć się chłodnym, orzeźwiającym napojem. Pitym oczywiście przez słomkę. I chociaż producenci prześcigają się w coraz to nowych rodzajach i wzorach słomek wielorazowych, to wciąż jednak w barach, restauracjach, a także naszych domach królują jednorazowe słomki plastikowe. Czy słusznie?

Czytaj dalej 6 powodów, dla których warto zamienić plastikowe słomki na słomki wielokrotnego użytku
Opublikowano Dodaj komentarz

Jak plastik szkodzi naszej planecie?

Na świecie co minutę sprzedawane jest milion plastikowych butelek. Każdy z nas w swojej łazience, kuchni, pokoju ma opakowania, pojemniki, pudełka zrobione z plastiku. Wielu z nas używa w hipermarketach zrywek do pakowania owoców i warzyw. Wydaje się, że wcale nie jest tego za dużo, bo coraz więcej rzeczy, które używamy na co dzień jest zamieniane w pojemniki czy produkty wielokrotnego użytku. Ale co tak naprawdę w tej chwili dzieje się w skali całego globu? Ile ton śmieci produkujemy, co plastik robi z naszym środowiskiem? Czy zadawałeś sobie kiedyś takie pytania?

Czytaj dalej Jak plastik szkodzi naszej planecie?
Opublikowano Dodaj komentarz

6 najciekawszych gadżetów Zero Waste

Coraz więcej czytamy i dowiadujemy o ochronie środowiska i ekologii. Wzrasta świadomość społeczeństwa na temat małych zmian, ruchu zero waste i eko zamienników popularnych w codziennym życiu produktów. W sieci na wielu portalach społecznościowych i blogach publikuje się nowe teksty przytaczające statystki o zanieczyszczeniu i szkodach na naturze, powstałych wskutek konsumpcjonizmu człowieka. Wraz z tym prądem zauważamy wiele zmian, które promują znani ludzie, w których sami możemy brać czynny udział. Dziś przygotowaliśmy dla Was 6 najciekawszych produktów/gadżetów w duchu zero waste, które pomogą Wam zatroszczyć się o naszą planetę jeszcze bardziej.

Czytaj dalej 6 najciekawszych gadżetów Zero Waste
Opublikowano Dodaj komentarz

Nadchodzi koniec plastikowych słomek

Być może już niedługo na zawsze pożegnamy się z jednorazowymi słomkami do picia oraz innymi akcesoriami tego typu, stosowanymi w codziennym życiu. Parlament Europejski w marcu 2019 przyjął dyrektywę plastikową, która ma zakazać sprzedaży plastikowych słomek, sztućców, patyczków i innych jednorazowych produktów do końca 2021 roku. Oznacza to, że już w przyszłym roku nie zakupimy w sklepie takich gadżetów.

Czytaj dalej Nadchodzi koniec plastikowych słomek