Zadzwoń do nas: +48 515 197 500

30 dni na zwrot towaru

Darmowa dostawa od 200 zł

Przyjazne dla środowiska ekologiczne słomki

W dzisiejszych czasach z każdej strony otacza nas plastik oraz jednorazowe opakowania i produkty, które coraz bardziej zanieczyszczają naszą planetę. Na szczęście jesteśmy coraz bardziej świadomi wielkości zanieczyszczenia oraz zagrożeń za tym idących. Dzięki temu na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych rozwiązań, w tym wielorazowe opakowania, torby na zakupy wielokrotnego użytku lub ekologiczne słomki. Faktem jest, że popularne plastikowe rurki, których zazwyczaj używamy przez kilka, kilkanaście minut są dużym zagrożeniem. Zanieczyszczają środowisko, nie rozkładają się, trafiają do oceanów i są bardzo dużym zagrożeniem dla żyjących tam zwierząt. Dlatego jeśli korzystamy z słomek do picia lub prowadzimy restauracje czy puby, warto zakupić słomki ekologiczne.

Słomki ekologiczne jednorazowe

Na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów ekologicznych słomek. Wyróżniamy słomki jednorazowe do których zaliczamy słomki papierowe, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i mogą być świetną ozdobą drinków i koktajli. Kolejnym rodzajem są słomki naturalne wykonane ze słomy. Nowością mogą być słomki z mączki kukurydzianej, które są mocne, bardzo sztywne, bardziej odporne na zgniatanie i rozkładają się w ciągu 75 -80 dni.

Słomki wielorazowe

Jeśli chcielibyśmy zakupić słomki wielorazowe, również jest taka możliwość. Słomki wielokrotnego użytku zazwyczaj mają większe średnice niż jednorazowe, co umożliwia ich łatwiejsze mycie. Wśród ekologicznych słomek wielokrotnego użytku wyróżniamy słomki bambusowe wykonane w 100% z bambusa, które są całkowicie biodegradowalne. Można je myć w zmywarce, a ich cena jest dość niska. Wadą jest, że mają one swój smak (który przez niektórych może być pożądany) i po pewnym czasie zużywają się. Są za to w pełni biodegradowalne. Kolejne to słomki metalowe, są one lekkie i poręczne, a dodatkowo wytrzymałe. Słomki szklane są bardzo lekkie i ładne, wyprodukowane z trwałego szkła. Należy jednak uważać przy korzystaniu z nich przez dzieci. Przy zakupie eko słomek warto wybrać te, które w zestawie mają dedykowany czyścik ułatwiający ich mycie.

Gdzie kupić słomki ekologiczne?

Słomki ekologiczne kupimy praktycznie wszędzie. Są dostępne zarówno w dużych marketach, jak również sklepach osiedlowych. Jednak ich największy wybór jest w sklepach internetowych i stale się poszerza. Część sklepów oferuje nawet grawerowane słomki ekologiczne, które mogą być świetnym pomysłem na firmowy gadżet.

Podsumowując, jakich słomek ekologicznych byśmy nie wybrali czy będą one jednorazowego czy wielorazowego użytku, na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż słomki plastikowe.

Darmowa dostawa

Dla zamówień powyżej 200 zł

30 dni na zwrot

Masz 30 dni na zwrot lub wymianę

Gwarancja satysfakcji

Najwyższej jakości asortyment

Bezpieczne płatności

Przelewy24 / Blik / Stripe